Szanowni Rodzice, zapraszamy do udziału w XXIII edycji akcji „Góra Grosza”.

Góra Grosza jest akcją, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Zatem wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Korzyści z uczestnictwa w akcji przez nasze przedszkole:

  • Efekt wychowawczy - uświadomienie dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny - możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i dzieci na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy - możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) do spacjlanie przygotowanej  i oznaczonej skarbonki znajdującj się w holu przedszkola od dnia 01.11.2022 do 23.12.2022r.

Istnieje też inna metoda wsparcia akcji w imieniu przedszkola. Można skorzystać z e-SKARBONKI. Skanując kod QR znajdujący się na plakacie Góry Grosza, lub wchodząc na stronę Dowody Wpłaty XXIII edycji akcji Góra Grosza. Aby wesprzeć akcję w imieniu konkretnej placówki należy w tytule przelewu podać nazwę oraz adres placówki.

Liczymy za Państwa zaangażowanie i wsparcie w jakże szczytnym celu.